tel. 790-20-40-50

 

AUTOMATYCZNA PRALNIA DYWANÓW

Metoda którą stosujemy, czyli pranie dywanów na wskroś polega na wypraniu runa i osnowy dywanu tzn. pierzemy go dogłębnie zarówno z wierzchu, jak i od spodu. Usługę świadczymy z wykorzystaniem profesjonalnych środków czyszczących oraz specjalistycznego parku maszyn.

Podchodząc indywidualnie do każdego klienta jesteśmy w stanie dobrać środki oraz przebieg procesu prania, tylko takie podejście jest gwarancją wykonania usług najwyższej jakości.

Efekt ten jest nieosiągalny dla odkurzaczy piorących, ekstraktorów i innych wynalazków.

Swoje usługi wykonujemy wyłącznie na miejscu w pralni, nigdy w domu klienta.

USŁUGA również OD DRZWI – DO DRZWI

koszt 40 pln  ( 20 pln po brudny dywan / 20 pln z czystym dywanem )

 

 

TRANSPORT W CENIE USŁUGI – przy całkowitej wartości zlecenia min. 200 pln.

(np: dywan + garnitur +magiel …)

 

Obszar działania : Gdańsk, Sopot, Gdynia, Rumia, Reda, Wejherowo, Powiat Pucki

 

 

Impregnacja

Po zakończeniu procesu prania dywanu, nanoszony jest impregnat, który w pewnym stopniu zabezpiecza runo dywanów przed ponownym wnikaniem zabrudzeń, ale przede wszystkim impregnat tworzy niewidoczną otoczkę wokół włókna i ułatwia późniejsze wyczyszczenie dywanu.

Eliminacja roztoczy

Oferujemy Państwu pozbycie się roztoczy poprzez wypranie dywanu „na wskroś”, a następnie naniesienie na niego preparatu do efektywnej eliminacji roztoczy i alergenów. Stosowany środek działa aż do 9 miesięcy i jest nietoksyczny i bezwonny.

Usuwanie nieprzyjemnego zapachu

Oferujemy profesjonalne i skuteczne pozbycie się prawie każdego nieprzyjemnego zapachu. Jednocześnie odradzamy używanie wszelkiego rodzaju neutralizatorów zapachu, które działają bardzo krótko lub nawet potęgują nieprzyjemny zapach. Najpierw z dywanu usuwamy źródło zapachu, czyli resztki jedzenia, odchody, wymiocin, czy wypłukujemy urynę. Następnie dywan trafia na kilka godzin do kąpieli z użyciem odpowiedniego dla źródła zapachu środka chemicznego, który wchodzi w reakcję z substancją zapachową i przerywa proces rozwoju bakterii, grzybów czy fermentacji.

DLACZEGO NIE KERCHEREM ?

Nie polecamy czyszczenia dywanów za pośrednictwem różnych „fachowców” którzy wykonują to odkurzaczami piorącymi potocznie zwanymi KERCHER. W źle przygotowanym dywanie, brud zawsze zostanie tylko rozmazany. Dodatkowo po takim czyszczeniu dywan i podłoga pozostają mokre na wiele godzin, a jeśli pomieszczenie będzie miało słabą wentylację, dywan zacznie śmierdzieć, gdyż pozostawione resztki nieczystości głęboko w runie i osnowie zwyczajnie zaczną gnić.

Cennik usług

PRANIE DYWANÓW

(syntetycznych, wełnianych tkanych maszynowo oraz dywanów shaggy tak zwanych włochaczy)

w tej cenie wykonamy : trzepanie mechaniczne, odkurzanie, pranie, szorowanie, wirowanie w wirówce, suszenie, czesanie.

18,90 pln/m2
PRANIE DYWANÓW WISKOZOWYCH

(sztuczny jedwab tkany maszynowo)

22 pln/m2
PRANIE RĘCZNE DYWANÓW ORIENTALNYCH METODĄ PERSKĄ

Nepal, Afganistan, Maroco, Pakistan, Tybet, itp.

33 pln/m2
PRANIE DYWANÓW JEDWABNYCH RĘCZNIE WIĄZANYCH

Orientalne, ekskluzywne dywany

50 pln/m2

USŁUGI DODATKOWE

Usuwanie uryny 5zł / m2
Eliminacja roztoczy 6zł / m2
Impregnacja 5zł / m2
Usuwanie zapachu 5zł / m2
Czyszczenie frędzli dywanowych 5zł / mb
Podklejanie dywanu 5zł / mb
Usuwanie sierści, włosów w cenie
Transport 40zł

każdy dywan poniżej 1 m kw liczony jest jak 1 m kw

dywan owalny, okrągły liczony jest jak kwadrat

Regulamin pralni dywanów

 1. Pralnia przyjmuje do wykonania określone zlecenie i zobowiązuje się je wykonać w sposób odpowiadającym przeznaczeniu i dyspozycjom Zleceniodawcy. Zakres prania dywanów, wykładzin, itp., obejmuje dwukrotny proces prania, jeśli tego wymaga przedmiot usługi.
 2. Pralnia nie gwarantuje całkowitego i skutecznego usunięcia plam i nieprzyjemnego zapachu (np. po zwierzętach, uryna), nawet pomimo używania najlepszych maszyn, środków oraz wszelkiej naszej staranności. Skuteczność procesu odplamiania i usuwania „odoru” zależy od pochodzenia plam, ewentualnych prób wcześniejszego odplamiania i gatunku materiałów, oraz czasu w którym dywan był narażony na zanieczyszczenia.
 3. Dywany i chodniki po praniu mogą nieznacznie stracić sztywność, natomiast dywany wełniane prane po raz pierwszy mogą ulec niewielkiemu skurczeniu.
 4. Dywany klejone, podklejane usztywniane mączką kostną mogą ulec rozklejeniu. Pralnia nie ponosi odpowiedzialności za tego typu dywany. Klient zleca czyszczenie na własną odpowiedzialność. Dywany klejone są przyjmowane warunkowo do prania.
 5. Na dywanach i chodnikach wykonanych z włókna polipropylenowego oraz dywanach typu shaggy w miejscach intensywnie użytkowanych mogą pozostać obszary o ciemniejszych odcieniach, będące wynikiem uszkodzenia runa w trakcie użytkowania.
 6. Pod wpływem światła, a zwłaszcza światła słonecznego zawierającego promienie UV, dywany blakną tracąc swój oryginalny kolor. Po dokładnym praniu różnice w kolorze ulegają uwydatnieniu.
 7. Opłata za usługę pobierana jest w całości przy odbiorze przedmiotu zlecenia. Wysokość opłaty określa cennik pralni.
 8. Ceny podane na stronie są cenami brutto ale nie zawierają kosztów dostawy. Na życzenie klienta wystawiamy faktury VAT
 9. Pralnia nie ponosi odpowiedzialności za uszkodzenia powstałe z powodu ukrytych wad dostarczonych przedmiotów usługi oraz szkód powstałych w wyniku błędnego oznaczenia dywanów przez producenta.
 10. Dywany jedwabne oraz wiskozowe przyjmowane są warunkowo i wyłącznie na odpowiedzialność i ryzyko Zleceniodawcy. Odpowiedzialność i ryzyko dotyczy zniszczenia lub uszkodzenia dywanu.
 11. Jakość wykonania usługi należy sprawdzić na miejscu w chwili odbioru przedmiotu zlecenia.
 12. Reklamacje przyjmowane są wyłącznie w formie pisemnej i rozpatrywane w ciągu 14 dni.
 13. W przypadku powstania sporu między Zleceniodawcą a Pralnia w skutek uszkodzenia lub zaginięcia przedmiotu zlecenia podstawą do wypłacenia odszkodowania będzie paragon zakupu dywanu, itp. lub wycena oraz mają zastosowanie przepisy KC
 14. W przypadku nie odebrania przez Zleceniodawcę przedmiotu usługi w ciągu 1 roku od daty wystawienia kwitu zlecenia, przedmiot usługi zostanie przekazany do instytucji pomocy społecznej.
 15. We wszystkich innych przypadkach nie objętych warunkami przyjęcia zlecenia, mają zastosowanie przepisy Kodeksu Cywilnego.

AUTOMATYCZNE PRALNIE DYWANÓW – TRÓJMIASTO